W związku ze zbliżającym się ogromnymi krokami latem pojawiają się pytania: gdzie i z kim jechać? Mnóstwo kierunków, hoteli, organizatorów, ofert i programów proponowanych przez polskie Biura Podróży. Każde z nich kusi czymś innym, wyjątkowym. Konkurencyjna cena, hotel z większą ilością gwiazdek, samolot, renomowany organizator z szeroko zakrojoną kampanią marketingową, wymyślny program. Wszystko po to by ściągnąć jak największą ilość klientów.

Wybieramy odpowiednie Biuro Podróży – organizatora kolonii letnich, obozów młodzieżowych, wczasów zagranicznych.

I nie ma w tym nic złego, gdyż działa to na korzyść potencjalnego uczestnika obozu młodzieżowego, kolonii letnich, wczasów. Ma on możliwość wyboru właściwej oferty turystycznej. Niestety jest też druga strona medalu.

Wybierajmy ofertę sprawdzonego biura podróży.

Rosnąca wciąż konkurencja i wyścig za klientem prowokują organizatorów do dopuszczania się mniejszych bądź większych oszustw, przekłamań. Często okazuje się np. że obiecany standard autokaru pozostawia wiele do życzenia, pokoje hotelowe ze zdjęć nie pokrywają się z rzeczywistością, wyżywienie pozostawia wiele do życzenia, kadra w niewłaściwy sposób opiekuje się uczestnikami, program nie jest realizowany itp. Przykładów można podawać całe mnóstwo. Zdarzenia te mogą mieć różne podłoże. Mogą zaistnieć z winy opiekunów, uczestników, nieuczciwych kontrahentów, niespodziewanych zbiegów okoliczności, bądź też (o zgrozo!) umyślnego działania biura podróży. Niestety, cokolwiek się nie wydarzy to cała odpowiedzialność spada na organizatora. Bardzo często, w łatwy sposób można byłoby zapobiec tym sytuacjom.

Dobre biuro podróży zadba o wypoczynek swoich klientów.

W dobie wszechobecnej telefonii komórkowej, to właśnie rodzice jako pierwsi otrzymują sygnał od swoich pociech o nieprawidłowościach w trakcie trwania kolonii lub obozu młodzieżowego. Odpowiedzialnym i wskazanym krokiem byłby natychmiastowy kontakt z organizatorem. Ten podejmie niezbędne kroki by wyjaśnić sprawę, by zapobiec dalszym nieprawidłowościom, a tym samym „uratować” wspomnienia z wakacji.

Rezerwacja imprezy w biurze podróży.

Innym niezwykle ważnym elementem jest dokonanie wyboru odpowiedniego organizatora kolonii lub obozu. Nie zawsze poświęcamy odpowiednią ilość czasu na sprawdzenie danego biura. Do ekstremalnych ale niewykluczonych należą sytuacje, gdy po uiszczeniu należności, czekamy na dzień wyjazdu, gdy nagle okazuje się, że nic z tego. Organizator zbankrutował lub „uciekł” z pieniędzmi, a my zostaliśmy z bagażami. Warto sprawdzić historię danej firmy, opinie o niej, zweryfikować wszelkie zezwolenia i gwarancje ubezpieczeniowe, a także uważnie czytać podpisywane dokumenty. Kryzys gospodarczy prócz negatywnych skutków dokonał weryfikacji branży turystycznej . Pozostały w niej te firmy, które są rzetelne i nie mają sobie nic do zarzucenia. Pamiętajmy jednak, wciąż powstają nowe i może okazać się, że niechcący trafimy na taką, która potencjalnie może nas oszukać. Rezerwujmy imprezy u tych znanych istniejących na rynku turystycznym od wielu lat mających doświadczenie w branży!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *