Z dużej chmury mały deszcz. Czyli obozy młodzieżowe w Egipcie. Jak co roku o tej porze, zadajemy sobie pytanie: gdzie spędzić zbliżające się w tak szybkim tempie wakacje? W zeszłym roku mieliśmy większe pole do popisu. Bo prócz popularnych, stosunkowo drogich europejskich kurortów, mogliśmy wybrać alternatywę w postaci Tunezji i Egiptu.Niestety zeszłoroczne zamieszki wywołały niepokój i niepewność pośród turystów, które to trwają po dziś dzień. Artykuł kierowany do osób planujących wyjazd na obozy młodzieżowe w Egipcie. Czy możemy bezpiecznie wyjechać na obóz młodzieżowy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu o obozach młodzieżowych.

Egipt – letnie obozy na wakacje???

Szczególnie mocno „oberwało się” temu ostatniemu. Niestety te wszystkie medialne doniesienia docierające do nas z tamtego regionu nie były kompletne. Panika ogarnęła opinię publiczną. Ludzie pospiesznie chwytali za telefony by przekonać się czy ich bliscy wypoczywający w Egipcie Sharm el Sheikh czy Hurghada mają się dobrze. Niektórzy z nich, zażywający kąpieli słonecznych i morskich, sączący drinka z palemką byli wielce zaskoczeni tymi niepokojącymi informacjami. Czasami nie kryli swojego niezadowolenia i nie szczędzili gorzkich słów kierowanych pod adresem organizatorów, którzy postanowili w trybie natychmiastowym „ewakuować swoich klientów z zagrożonego regionu”. Niestety media skupiając się na niewątpliwie ważnym temacie rozruchów, po macoszemu potraktowały fakt, że region z turystycznymi kurortami był wolny od wszelakich niepokojów, a czas upływał tam na błogim wypoczynku.

Egipt – może jednak wakacje na letnim obozie młodzieżowym?

Egipt to kraj, który ze względu na świetne położenie, klimat i ciekawe dla zwiedzających miejsca jest jednym z najpopularniejszych turystycznych kierunków. Każdego roku ściągają tu ludzie z całego świata by zobaczyć Sfinksa, piramidy, dzikie zwierzęta biorąc udział w safari, czy zwyczajnie wypocząć w bardzo komfortowych hotelach z All Inclusive w pakiecie nad Morzem Śródziemnym lub Czerwonym. Należy przyznać, że Egipcjanie świetnie zadbali o infrastrukturę turystyczną. Jakość świadczonych przez nich usług jest na bardzo wysokim poziomie przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Nie trzeba wielkich nakładów finansowych by zapewnić sobie wypoczynek w komfortowym hotelu z wielkim basenem, blisko morza i  co najważniejsze z pakietem All Inclusive, na który polecimy samolotem. Za tą samą cenę europejskie kurorty proponują nam niższy standard hotelu, słabszy pakiet wyżywienia i dojazd autokarem. Absolutnie nie staram się zniechęcić tu nikogo do ich oferty, ponieważ kraje takie jak Hiszpania, Włochy, Bułgaria czy Chorwacja mają wiele innych atutów, zapewniają szereg ciekawych atrakcji, a przede wszystkim mają swoich fanów.

Powrót obozów młodzieżowych w Egipcie

Ze swojej chciałbym uspokoić wszystkich i zarekomendować wakacje w Egipcie jako świetny pomysł na zbliżające się lato 2011! Szczególną uwagę kieruję w stronę kurortu Sharm el Sheik. Egipskie miasto leżące w południowej części półwyspu Synaj, którego piaszczyste plaże obmywane są przez Morze Czerwone. Główną gałęzią gospodarki Sharm el Sheik jest turystyka. To idealne miejsce dla miłośników różnego rodzaju sportów wodnych, a w szczególności nurkowania. Krystalicznie czysta woda, atrakcyjna rafa koralowa i liczne wraki statków znajdujące się na dnie, sprawiają, że wody okalające półwysep przyciągają każdego roku rzesze turystów z całego świata. Należy tu zaznaczyć, że „diving” to sport i atrakcja dla każdego bez względu na umiejętności.

Wakacje w Egipcie na obozach letnich

To właśnie tę część Synaju zamieszkują bogaci szejkowie, nieszczędzący środków na dalszy rozwój i promowanie regionu. Daje to gwarancję wysokiej jakości infrastruktury i zaplecza turystycznego. Tutaj każdy turysta znajdzie to czego potrzebuje. Nocne życie, restauracje, kluby, słońce, plaże, a także liczne formy aktywnego wypoczynku w postaci wycieczek fakultatywnych, sportów wodnych, zwiedzania. Chętni mogą odwiedzić delfinaria, centra rozrywki z arabskimi przestawieniami, skorzystać z gokartów, pograć w tenisa czy golfa, skoczyć na bungee, popłynąć jachtem lub statkiem, dać upust emocjom w parku wodnym, wybrać się na przejażdżkę konną lub wielbłądzią. Jak widzicie pomysłów na zorganizowanie wolnego czasu w Sharm jest całe mnóstwo! Jedziemy na obozy letnie do Egiptu Mam nadzieję, że Egipt szybko odzyska zaufanie pośród opinii publicznej. Szkoda byłoby pomijać w trakcie rozważań nad kierunkiem tegorocznych wakacji, tak ciekawego miejsca. Warto również wspomnieć o praktykach stosowanych przez europejskie kurorty. Może to zbieg okoliczności, dziwny traf, ale w przy okazji szumu medialnego wokół Tunezji i Egiptu, europejskie kurorty, hotele i tamtejsi usługodawcy niepostrzeżenie podnieśli ceny. Przypadek? Pozostawiam to do Waszej oceny. Pozdrawiam i zapraszam do Egiptu!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *